pondělí 6. prosince 2010

Na východní pobřeží žádný zajíc neběží

Dívám se do rozepsaných zápisů a žádný z nápadů se mi nějak nechce dotahovat do konce. Co taky, v pondělí večer. Dnes začalo mrznout a poprvé, co bydlíme v tomhle bytě, je mi tu trochu zima. Sedím u stolu a otvírám obálky s došlou poštou a tak se pomaloučku polehoučku rozeštvávám, neboť jsem během pár dní dostala pozvánku do poroty k soudnímu řízení (jako neobčan musím odmítnout), výhružný dopis že neplatím pojištění (platím, ale instituce si to mezi sebou neumí předat), výhružný dopis že jsem nevyplnila formulář W-9 a o něco méně výhružný dopis, že jsem naopak předčasně vyplnila W-4. Vše je nutno potvrdit, vyvrátit, písemně do 5 dnů, úřednický newspeak v nejryzejší podobě. Nalívám si skleničku ďábelského červeného, co zbylo z neděle. Pondělí.
Je jedno z těch období, kdy se snažím prostě jen fungovat, být. Pracovat v práci, pak jet domů, cestou nakoupit, uvařit večeři nebo taky ne, a pak zbyde jedna dvě hodiny, ve kterých už se mi nic a nikam nechce, někdy pracuju i večer jen proto, že vím, jaký má být následující krok, zatímco u tvůrčích činností by jeho vymýšlení bylo příliš namáhavé.
Práce je inspirující. Těžká. Náročná na soustředění (to mi jde), na čas (to mi jde jak kdy), na definování vztahů s kolegy (už lepší), na vyrovnávání se s typem pacientů (špatný špatný). Otázky. Dlouhý dojíždění z práce jako předěl, tak jako kdysi na cestách na Jižák a později Barrandov, přesunout myšlenky, přepnout do češtiny, zpracovat den a domů přijet spokojeně hladová.
Už jsem dlouho nenapsala žádný seznam. Takže, dne 6. prosince 2010 v 22:29 mě baví, inspiruje, těší, konejší, probouzí, rozpouští a zamilovává:
 • hraní na Simona (to je ten nový kytara), průzračný potěšení, ožraný prsty, první struna praskla hned asi po týdnu
 • rozrůstající se sbírka cédéček (poslední týden točím a přetáčím převážně Patti Smith, Jeffa Buckleyho, Sonic Youth a Reginu Spektor)
 • káva a citronovo-makový koláč u Simona (to je kavárna), nedělní záležitost, sváteční, už mě tam znají. píšu tam dopisy.
 • nebývalý počet českých sladkostí, který se v naší americké domácnosti nachází
 • eM, zase zase zase
 • sarkasmus a smysl pro černý humor jedné mojí kolegyně, tak osvěžující mezi vší tou politickou korektností
 • knedlíčky gyoza (krevetové zvlášť), co jednou hořely na pánvi
 • otevírání zakletých studánek, zprávy co přistanou mně trosečníkovi ve schránce, sms ve 4 ráno, věta v mailu co začíná kdybys teď byla tady
 • to, že mám na konci každýho takovýho seznamu pocit, že se mám dobře, že věci drží pohromadě a svět funguje
A jak se máte vy?

4 komentáře:

 1. Wow, pekne pisete. Jestli rozumim, zijete ted v Americe. Ja ziju na jihu Francie a nasla jsem tenhle blog diky receptu na sepiove krouzky:-))) Diky a hodne stesti!
  Blanka

  OdpovědětVymazat
 2. Já se mám taky dobře, dítě mi to hodně ulehčuje - starám se o něj a mám pocit, že ty rychle ubíhající a v zásadě ničím zvláštní dny mají smysl...
  Tak hlavně, ať je víc těch dopisů od milých lidí než úřadů a ať se ti co nejdřív zahojí prsty ožraný od Simona:-)
  Luc

  OdpovědětVymazat
 3. Mně je, Of, zima. A mám se všelijak. Já jsem si však už na svůj život zvykla a beru ráda co je, tedy s jistými výhradami :))). zdraví předvánočně zuzi. Pečeš cukroví??? Já hodně.

  OdpovědětVymazat
 4. Zuzi, nepeču! Jsem ostuda, nestihla jsem skoro nic, jen mám jedno ořechovo-citrónový. Asi budu péct až po Vánocích :)

  OdpovědětVymazat